Kursy z dopłatą unijną w Małopolsce 2024/2025

Projekty dofinansowania z Unii Europejskiej kursów dostępnych w Bazie usług Rozwojowych organizowanych przez Szkołę Kierowców Rolminex z Krakowa umożliwiają dofinansowanie do prawa jazdy lub innego kursu kończącego się egzaminem państwowym aż w 85%. Darmowe szkolenia unijne 2024 umożliwiają mieszkańcom Małopolski na podniesienie kwalifikacji zawodowych, a przede wszystkim poprawiają mobilność zawodową.

zdjęcie flagi: Dofinansowanie z unii kursów prawa jazdy
Dofinansowanie kursów dla Małopolan
szczegóły dofinansowanie

13 maja 2024 roku o godzinie 10:00 uruchomiona zostanie rekrutacja do projektu „Małopolski Pociąg do Kariery – sezon 1″. Projekt będzie realizowany przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie. Współfinansuje go Unia Europejska ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.

Kto będzie mógł otrzymać dofinansowanie – osoby dorosłe spełniające łącznie poniższe 3 wymogi:

 • osoby pełnoletnie
 • osoby związane z Małopolską, czyli takie, które wykażą w procesie rekrutacji, że mieszkają w tym regionie (warunek ten będzie potwierdzony oświadczeniem) lub pracują w Małopolsce (na podstawie zaświadczenia)
 • osoby pracujące, czyli osoby, które: są zatrudnione na podstawie stosunku pracy unormowanego w Kodeksie Pracy lub umowy spełniającej przesłanki umowy zlecenia lub umowy o dzieło lub:
 • 1. posiadają obowiązujące powołanie do Terytorialnej Służby Wojskowej,
 • 2. są aktywnymi członkami Ochotniczej Straży Pożarnej,
 • 3. są rolnikami ubezpieczonymi w KRUS

Uwaga! Rekrutacja do projektu rozpocznie się nie wcześniej niż 10 maja 2024, proszę śledzić informacje w tej sprawie na stronie pociagdokariery.pl.

Jeżeli chcesz wziąć udział w rekrutacji – oto kilka praktycznych wskazówek dla Ciebie:

 1. Jeżeli nie posiadasz profilu zaufanego – wykorzystaj czas do rekrutacji i załóż profil zaufany https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/zaloz-profil-zaufany-online
 2. Zastanów się, jakie kompetencje chciałbyś rozwijać korzystając z oferty szkoleniowej i sprawdź, czy ta instytucja szkoleniowa lub uczelnia jest zarejestrowana w Bazie Usług Rozwojowych Baza Usług Rozwojowych – PARP
 3. Pomyśl, czy potrzebujesz wsparcia doradcy zawodowego w rozwoju swojej kariery zawodowej – pomocy w zaplanowaniu zmiany zawodowej lub pogłębionej analizy swoich zasobów zawodowych

 • Krajowy Fundusz Szkoleniowy, w skrócie KFS, został utworzony ze środków Funduszu Pracy z myślą o wsparciu kształcenia ustawicznego pracodawców oraz pracowników.
 • O dofinansowanie powyższych działań może wystąpić każdy pracodawca, który zatrudnia co najmniej jednego pracownika.
 • dofinansowanie oferowane jest na kursy prawo jazdy w Krakowie, kursy zawodowe kierowców kończące się egzaminem państwowym.
 • dofinansowanie do kursów może być przyznane na poziomie do 100% kosztów szkolenia pracowników. Szczegóły projektu na 2022r :
krajowy fundusz szkoleniowy logo kraków

DOŁĄCZ DO TEAMU MOBILIS!
DARMOWY kurs na prawo jazdy kategorii D i kwalifikacji wstępnej z GWARANCJĄ ZATRUDNIENIA na stanowisku: KIEROWCA AUTOBUSU komunikacji miejskiej czeka na Ciebie!
Lubisz prowadzić samochód? Zastanawiasz się nad pracą w zawodzie kierowcy? Może to czas spróbować swoich sił za kółkiem autobusu! Sprawdź naszą ofertę specjalną.
Zorganizujemy i sfinansujemy w 100% Twój kurs prawa jazdy kategorii D wraz z kursem kwalifikacji wstępnej. Z chęcią powitamy Cię w teamie Mobilis obsługującym komunikację miejską w Krakowie. Link:

Nie zapomnij przed kursem:


UWAGA!

 • REKRUTACJA NA KURSY DO DNIA POPRZEDZAJĄCEGO ROZPOCZĘCIE ZAJĘĆ.
 • KURSY PROPONUJEMY W ROZSĄDNYCH TERMINACH REALIZACJI.
 • CENA KOŃCOWA KURSU JEST GWARANTOWANA PRZEZ 2 MIESIĄCE W ZWIĄZKU Z SYTUACJĄ NA ŚWIECIE.

Najpopularniejsze kursy dofinansowane w Krakowie:

Prawo jazdy kat. Bskrócony

Cena:591,30 PLN+ Bony BUR


Prawo jazdy kat. Bweekend

Cena:670,14 PLN+ Bony BUR


Prawo jazdy kat. B 78 automat

Cena:250,20 PLN+ Bony BUR


Prawo jazdy B-ekonom.

Cena: 0 PLN+ Bony

 • ———————-
 • ———————-
 • Info kurs

Kurs na B -rozszerz.

Cena: 150,30 PLN+ Bony


Prawo jazdy B+E

Cena: 510 PLN+ Bony


Prawo jazdy kat. C

Cena: 00,00 PLN+ Bony


Prawo jazdy C i CE nacz.

Cena: 1959,72 PLN+ Bony


Prawo jazdy D po C

Cena: 700 PLN+ Bony


Prawo jazdy D po B

Cena: 1960 PLN+ Bony


Prawo jazdy D+E

Cena: 1169,94 PLN+ Bony


Kurs ADR Kraków

Cena: 0 PLN+ Bony


Kwalifikacja przys. C

Cena: 196,35 PLN+ Bony


Kwalifikacja przys. D

Cena: 196,35 PLN+ Bony


Kurs Instruktor B

Cena: 0 PLN+ Bony


Kurs C+KP+CE+ADR

Cena: 0 PLN+ Bony

 • Rozp.: 00.00.22r.
 • Rozp.: 00.00.22r.

Kurs D i DE

Cena: 0 PLN+ Bony

 • Rozp.: 00.00.22r.
 • Rozp.: 00.00.22r.

Jeżeli nie znalazłeś kursu dofinansowania do prawa jazdy dla siebie, prosimy o szybki kontakt pod numer 690334455 – utworzymy go dla Ciebie spośród poniższej oferty szkoleniowej Szkoły Kierowców Rolminex w Krakowie.


Parametry popularnych kursów : wymagania, terminy, samochody, plac, program itp:


Kim jest osoba pracująca:
Jeżeli jesteś zatrudniony na umowę o pracę, umowę-zlecenie, umowę o dzieło, na podstawie powołania, wyboru, mianowania, spółdzielczej umowy o pracę lub  prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą i nie zatrudniasz pracowników lub  jesteś rolnikiem to jesteś osobą pracującą i takie darmowe szkolenia unijne 2021 są dla ciebie.

Procedura:

1. Zarejestruj się na stronie www.pociagdokariery.pl

2. Skorzystaj z rozmowy z doradcą zawodowym zdalnie . O szczegółach rozmowy poinformuje Cię mailowo Twój doradca zawodowy. Z doradcą porozmawiasz o swojej dotychczasowej karierze zawodowej i możliwościach jej rozwoju. Razem sporządzicie Twój Bilans Kariery. Usługa ta pozwala odkryć, nazwać i uporządkować, dotychczasowe doświadczenie i umiejętności oraz posiadane zaświadczenia i certyfikaty przez uczestnika projektu. W efekcie prowadzonego Bilansu poznaje swoje możliwości, potencjał, kompetencje i przygotowuje wspólnie z doradca portfolio oraz indywidualny plan rozwoju edukacyjno-zawodowego. Z doradcą porozmawiasz bez wychodzenia z domu. W dniu rozmowy, o umówionej godzinie, doradca zadzwoni do Ciebie przez internet.

3. Zamów bony z Kierunku Kariera lub Kierunku Kariera Zawodowa
Podczas rozmowy z doradcą zamówisz bony na szkolenia dot. prawa jazdy, kwalifikacji wstępnej kierowców, szkoleń okresowych. Bony na szkolenia zawodowe zamówisz samodzielnie w zakładce „Zamów bony”.
Za szkolenia zapłacisz bonami szkoleniowymi, które otrzymasz po zawarciu z nami umowy.

4. Podpisz umowę/umowy na zakup bonów i wpłać wkład własny

5. Zapisz się na szkolenie wybrane na stronie https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl , wyszukaj oferty Rolminex – wybierz dla siebie kurs. W przypadku chęci zmiany terminu kursu prosimy o kontakt pod numer 690334455. Jeżeli to zbyt trudne zapraszamy do biura – poprowadzimy za rączkę.

Zapraszamy

Obsługujemy obszary: Kocmyrzów, Proszowice, Wieliczka, Węgrzce, Michałowice, Gdów, Słomniki, Świątniki, Kazimierza Wielka ,Koszyce, Wawrzeńczyce, Kłaj, Łapanów, Dobczyce, Skawina, Nowe Brzesko, Niepołomice oraz Kraków i Nowa Huta – Razem poznajemy trasy egzaminacyjne MORD Nowa Huta.

Programy dofinansowanie kursów Małopolska


logo kierunek kariera. Dofinansowanie kursów prawo jazdy za darmo z unii
Nabór wniosków do: kończą się środki.

Wymagania:

 • związek z Małopolską
 • wiek 18-50 lat *
 • max średnie wykształcenie


mbon plus małopolska dofinasowanie do kursów na prawo jazdy w Krakowie.
Nabór wniosków do 31.12.2022r.

Wymagania:

 • firmy krakowskie
 • pracownicy i firmy krakowskie
 • zatrudnieni na czas projektu


Dofinansowanie szkoleń na prawo jazdy dla osób z wyższym wykształeceniem.
Nabór wniosków do 31.12.2021r.

Wymagania:

 • wiek 25-50 lat
 • wyższe wykształcenie
 • związanie z Małopolską

Uwaga !

 • Jeżeli w Twoim Bilansie Kariery masz ustalone szkolenie na prawo jazdy kat. C lub C+E bez uprawnień do przewozu osób lub rzeczy, nie możesz zamówić bonów na szkolenie C lub C+E z uprawnieniami (tj. kwalifikacją wstępną) w ramach szkoleń zawodowych. Nie ma też możliwości zamiany powyższych szkoleń, nawet w przypadku umówienia się na ponowną wizytę u doradcy zawodowego- Prawo jazdy za darmo z unii europejskiej będzie poza zasięgiem
 • Nie możesz również w takiej sytuacji otrzymać dofinansowania na samą kwalifikację wstępną na przewóz rzeczy w ramach szkoleń zawodowych (w projekcie „Kierunek Kariera Zawodowa”).
 • Możliwe jest natomiast, w ramach szkoleń zawodowych, uzyskanie dofinansowania na kwalifikację wstępną na przewóz rzeczy lub osób, pod warunkiem, że prawo jazdy na kat. C lub C+E nie było dofinansowane w ramach projektu „Kierunek Kariera”.