SPÓŁKA ROLMINEX W ZARYSIE HISTORYCZNYM JAKO SZKOŁA JAZDY W KRAKOWIE.

zdjęcie: logo Rolminex najlepsza szkoła jazdy
Szkoła Jazdy Rolminex

 Polecana najlepsza szkoła jazdy w Krakowie  Rolminex Spółka z.o.o została założona chłodną i jeszcze ponurą wiosną 1989 roku. Założycielami byli Ryszard Strychalski i synowie – Jacek i Łukasz Strychalscy z siedzibą w Krakowie-Pogórzu. Początkową działalnością  Firmy Rolminex było szkolenie kierowców w kategoriach A, B, C oraz inne działalności handlowe.

Szkolenie na kategorię A przeprowadzane było pojazdem: motocykl A – CZ 150.

Szkolenie na kategorię B przeprowadzane było pojazdami: Fiat 126p, Fiat 125p oraz FSO Polonez.

Szkolenie na kategorię C przeprowadzane było pojazdem:  C-Star 28.

      Pierwszymi instruktorami oraz wykładowcami byli Ryszard, Łukasz oraz Jacek  Strychalscy. W miarę rozwoju firmy, zainteresowania szkoleniami i samymi kursami, firma starała się inwestować w swój rozwój. Początkowo inwestycje były lokowane w pojazdach. W drugiej kolejności, zatrudniani byli nowi Instruktorzy. Część kadry Instruktorskiej pozostała do tej pory i współpracuje z firmą Rolminex.

     Wytrwałą i ciężką pracą, przetrwaliśmy kryzysy, które w latach ’90, później na początku 2001r. były stałym punktem wpisanym w historię Polski.  Wszelkie burze na przełomie 20 lat działalności firmy, pozwoliły firmie zmierzyć się z trudem gospodarczym, któremu nie pozwoliła się pokonać. Kryzysy te miały wpływ na działalność firmy lecz nigdy nie stanęliśmy na progu, po którego przekroczeniu moglibyśmy się pożegnać z naszą spółką.

     Gdy sytuacja gospodarcza w Polsce nieco się ustabilizowała, mogliśmy odetchnąć z ulgą. My jednak nie osiedliśmy na laurach. Nie chcieliśmy aby nasza firma po prostu istniała, lecz coś osiągnęła. Aby podciągnąć stan firmy odzyskać i powiększać renomę, starannie zaczęliśmy poszerzać horyzonty o nowe działania.

     W 1997 roku w grupie Rolminex powstała nowa jednostka organizacyjna , która wyspecjalizowała się w szkoleniach kierowców zawodowych. Centrum Szkolenia Kierowców Zawodowych, nad którymi pieczę objął  Łukasz.

Firma Rolminex jako najlepsza szkoła jazdy na krakowskim rynku istnieje już od 30 lat.  Naszą ciężką pracą wypracowaliśmy  renomę oraz tysiące zadowolonych absolwentów kursów amatorskich i zawodowych kierowców.

zdjęcie protoplasta założyciel szkoły jazdy w Krakowie
 Przeczytaj : Historia kursów prawa jazdy
 Przeczytaj :  Historia Samochody do nauki jazdy w latach: 1989 – 2021 Małopolska
Przeczytaj :  Zasady obecnie obowiązujące na egzaminie państwowym na prawo jazdy
Przeczytaj : Wojewódzkie Ośrodki Egzaminacyjne w Małopolsce (zdawalność, ceny, pojazdy, kontakt, trasy)
prawo jazdy na kategorie osobowe B1 lub B lub B+E
Sprawdź kategorie osobowe
prawo jazdy na kategorie ciężarowe kategorii C lub C+E
Sprawdź kategorie ciężarowe
prawo jazdy autobusowe na kategorie D lub D+E
Sprawdź kategorie autobusowe