WARTO WIEDZIEĆ BLOG NAUKA JAZDY.

Nauka jazdy blog Rolminex przybliża tematykę kursów prawa jazdy i kursów zawodowych kierowców.


Wyposażenie poj.w sprzęt ochrony ogólnej i indywidualnej czyli tzw. „skrzynkę ADR”

Tagi: skrzynka ADR, pojemnik do zbierania pozostałości, wyposażenie awaryjne ADR, latarka ADR, przenośne urządzenie oświetleniowe, osłona otworów kanalizacyjnych … (szczegóły)

Interpretacje doradcy d/s ADR na temat stosowania przepisów ADR-Ciekawostki

Tagi: świadectwo dopuszczenia pojazdów do przewozu niektórych towarów niebezpiecznych, czerwony pasek, przepis szczególny S3, przepis szczególny V2, przepis szczególny 651, przepis szczególny S12 … (szczegóły)

Obowiązki kierowcy z zakresu ADR i nakładane kary za ich nieprzestrzeganie

Trzeba zdawać sobie sprawę z faktu, że transport drogowy rzeczy jest najbardziej sformalizowanym rodzajem przewozu krajowego i międzynarodowego. Właściciel nie ma bezpośredniego nadzoru nad pracownikiem- kierowcą zatem przepisy obligują kierowców … (szczegóły)

Obowiązki właściciela firmy transportowej z zakresu ADR i kary za ich nieprzestrzeganie

Każdy właściciel firmy transportowej przechowując lub transportując towary niebezpieczne musi zapewnić stosowanie się do przepisów ADR w celu zapewnienia prawidłowego poziomu bezpieczeństwa dla pracowników firmy, osób postronnych oraz otaczającego środowiska… (szczegóły)


PRAWO JAZDY NA MOTOCYKL. CO POWINIENEŚ WIEDZIEĆ, ZANIM PRZYSTĄPISZ DO KURSU.

ikona blog kurs na motocykl

Prawo jazdy kat. B w dalszym ciągu stanowi Na polskich drogach żaden pojazd nie daje tyle wolności i swobody, co motocykl! Nie jest więc niczym zaskakującym, że z roku na rok coraz więcej zainteresowanych decyduje się rozpocząć kurs motocyklowy w szkole jazdy. (szczegóły)

PLANUJESZ ZROBIĆ PRAWO JAZDY W 2021 ROKU? SPRAWDŹ, JAKIE ZASADY OBOWIĄZUJĄ NOWYCH KIEROWCÓW

ikona link zasady na kursie na prawo jazdy

Na zrobienie prawa jazdy nigdy nie jest za późno! Jeżeli więc zdecydowałeś, że to właśnie w bieżącym roku postarasz się zdobyć uprawnienia na prowadzenie pojazdów kat. B, koniecznie zapoznaj się ze zmianami, (szczegóły)

KURS NA PRAWO JAZDY KAT. B. JAK WYBRAĆ SZKOŁĘ JAZDY

ikona link blog kur kat. b

Prawo jazdy kat. B w dalszym ciągu stanowi jeden z najbardziej pożądanych dokumentów. Nic więc dziwnego, że chęć rozpoczęcia szkolenia w tym zakresie bardzo wiele osób deklaruje (szczegóły)

JAK PRZEBIEGA KURS NA PRAWO JAZDY KAT.B?

znak rondo

Prawo jazdy kat. B uprawnia do legalnego poruszania się pojazdami samochodowymi o masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t (z wykluczeniem autobusu i motocykla), zespołem pojazdów (szczegóły)

EGZAMIN PAŃSTWOWY NA PRAWO JAZDY – CO WARTO WIEDZIEĆ?

znak rondo

Zazwyczaj od podjęcia przez zainteresowanego decyzji o przystąpieniu do kursu na prawo jazdy, aż po fizyczne uzyskanie dokumentu, mija długa (niekiedy i wyboista!) (szczegóły)

DLACZEGO WARTO ZROBIĆ KURS NA PRAWO JAZDY?

znak rondo

Prawo jazdy to dokument, który daje bardzo wiele możliwości, jednocześnie znacznie ułatwiając codzienne funkcjonowanie. Nic zatem dziwnego, że tuż po osiągnięciu pełnoletności, ogromna ilość zainteresowanych decyduje się zapisać na kurs prawa jazdy kat. B. (szczegóły)

PKK- PROFIL KURSANTA

znak rondo

Od 2013r. w celu zapisania się na kurs prawa jazdy dowolnej kategorii trzeba najpierw uzyskać dokument nazywany – profilem kandydata na kierowcę. Uzyskasz go we właściym wydziale komunikacji ze względu na miejsce zamieszkania (szczegóły)

EGZAMIN PAŃSTWOWY WORD

znak rondo

Każdy kurs prawa jazdy wieńczy egzamin państwowy w dowolnym Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego, a dalej wydanie dokumentu prawa jazdy przez PWPW. Zasady egzaminowania  są odmienne w zależności od kategorii prawa jazdy. Poznaj przepisy – żeby zdać w pierwszym terminie. (szczegóły)

ATELIER FOTO W ROLMINEX

znak rondo

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Rolminex sp. z o.o. posiada własne atelier foto. Świadczymy usługi wykonywania oraz wywoływania zdjęć urzędowych dla potrzeb naszych klientów.  Pracownia czynna jest w godzinach 8.00-18.00 (szczegóły)

EGZAMIN WEWNĘTRZNY W OSK

znak rondo

Po zakończeniu zajęć teoretycznych kursant musi przystąpić do egzaminu wewnętrznego teoretycznego, jak również po zakończeniu jazd praktycznych u instruktora prowadzącego trzeba zaliczyć egzamin wewnętrzny praktyczny. (szczegóły)

INFORMACJE O OŚRODKACH EGZAMINACYJNYCH.

znak rondo

Kiedy zakończysz szkolenie podstawowe na prawo jazdy, kolejnym etapem jest wybór ośrodka egzaminacyjnego. Możez zdawać egzamin w dowolnym WORD w Polsce. Zobacz gdzie mieści się najbliższy WORD.  (szczegóły)

E-LEARNING

znak rondo

Dla niecierpliwych mamy ciekawą ofertę szkolenia teoretycznego z użyciem komputera i internetu. Kursy prawa jazdy można teraz odbyć bez wychodzenia z domu. Przy rozpoczęciu kursu otrzymujesz kod aktywacyjny i działasz w dowolnym tempie. (szczegóły)