SZKOLENIE OKRESOWE KIEROWCÓW WYKONUJĄCYCH

PRZEWÓZ DROGOWY RZECZY I OSÓB

(obowiązkowe co 5 lat)

blok programowy: C1, C, C1+E, C+E  lub  D1, D, D1+E, D+E

Szkolenie okresowe kierowców wykonujących przewóz drogowy (czyli dawny kurs przewozu rzeczy i osób albo świadectwo kwalifikacji) z wpisem kod 95 musi odbyć każdy kierowca, który chce pracować lub aktualnie pracuje w transporcie drogowym na terenie Unii oraz poza nią. Jeśli uzyskałeś prawo jazdy kategorii C1 lub C przed 10 września 2009r. oraz prawo jazdy kategorii D1 lub D przed 10 września 2008 roku to ten kurs jest dla ciebie. Pierwsze szkolenie okresowe musisz wtedy ukończyć w nieprzekraczalnych terminach: (sprawdź)


Kurs tzw. okresówki muszą zaliczać wszyscy aktywni kierowcy zawodowi w każdym okresie 5 lat. Ten obowiązek dotyczy również osób, które kończyły kwalifikacje wstępneprzyspieszone czy uzupełniające, które po pierwszym okresie pięcioletnim podlegają również temu szkoleniu.


Sprawdź czy twój rodzaj przewozów drogowych podlega szkoleniu okresowemu, być może nie musisz kończyć szkolenia okresowego.


PLAN NAJBLIŻSZEGO KURSU

 Rozpoczęcie kursu Plan zajęć Cena kursu (5 dni)
02.11.2021r. godz. 12:005 dni do piątku590pln-elearning / 490pln-wykład

PAMIĘTAJ …

Pamiętaj, że do okresówki możesz przystąpić w każdym państwie członkowskim. Otrzymasz wtedy dodatkowy dokument do dokumentu prawa jazdy tj. :(świadectwo kwalifikacji zawodowej dla obcokrajowców)

Pamiętaj, że szkolenie okresowe kończysz dla jednego bloku programowego (np. C1,C,C1+E,C+E), a uprawnienia otrzymasz również do autobusu, o ile posiadasz prawo jazdy kat. D. Ta zależność działa również odwrotnie.

Pamiętaj, że po odbyciu 5 dni zajęć na szkoleniu okresowym otrzymujesz w ośrodku szkoleniowym Rolminex świadectwo kwalifikacji zawodowej , z którym zgłaszasz się do właściwego wydziału komunikacji celem otrzymania nowego dokumentu prawa jazdy z wpisanym kodem „95” i dopiero po tym możesz jeździć zawodowo !!! Sprawdź dokładnie procedurę UMK w sprawie zmiany prawa jazdy- (klik)

Pamiętaj, że szkolenie okresowe ukończone w Polsce ważne jest w każdym państwie Unii Europejskiej.

Pamiętaj, że co 5 lat wysiadasz z autka i przez miesiąc (najlepiej w godzinach pracy i na koszt pracodawcy) odświeżasz swoje dokumenty: prawkokartę kierowcyADR i inne.

Pamiętaj wreszcie, że kara za brak uprawnień w dokumencie prawa jazdy nałożona przez policjanta lub inspektora transportu drogowego podczas kontroli drogowej to 800 PLN oraz uniemożliwienie dalszej jazdy.(na podstawie taryfikatora w Ustawie o transporcie)

Pamiętaj wreszcie, że kara za brak uprawnień w dokumencie prawa jazdy nałożona przez policjanta lub inspektora transportu drogowego podczas kontroli drogowej to 800 PLN oraz uniemożliwienie dalszej jazdy.(na podstawie taryfikatora w Ustawie o transporcie)

Jakie korzyści płyną z wyboru naszej firmy?

Dajemy Państwu możliwość samodzielnego decydowania o terminie zajęć.

Gwarantujemy możliwość ukończenia ostatniego modułu, tak by świadectwo kwalifikacji zawodowej było ważne maksymalnie długo. Służymy pomocą w zakresie wszystkich rodzajów szkoleń związanych ze zmianami ustawy o transporcie drogowym. Zapewniamy doświadczonych wykładowców oraz niezbędne materiały szkoleniowe.