PRAWO JAZDY MOTOCYKLOWE A2 z A1

terminy, cena kursu, uprawnienia, wymagane dokumenty, testy, egzaminy)

   UPRAWNIENIA KATEGORII A2 motocykl o mocy nieprzekracającej 35KW i stosunku mocy do masy własnej nieprzekraczającym 0,2kW/kg, przy czym nie może on powstać w wyniku wprowadzenia zmian w motocyklu o mocy przekraczającej dwukrotność mocy tego motocykla.motocykl trójkołowy o mocy nieprzekraczającej 15 Kwmotorower (do 50cm3, do 4KW mocy, do 45km/h)czterokołowiec lekki (masa własna do 350 kg oraz Vmax 45km/h)Na terytorium Polski: pojazdami wymienionymi wyżej, łącznie z odpowiednią przyczepą.
INNE UPRAWNIENIA DLA POJAZDÓW KATEGORII A2prawo jazdy A


WYMAGANIA DO ZAPISANIA NA KURSKAT. A2 z A1
ukończone 18lat (można rozpocząć 3 m-ce wcześniej)kserokopia prawa jazdy kat. A1
zdjęcie szt. 1pozytywne orzeczenie lekarskie pisemna zgoda rodziców (dla niepełnoletnich) – (pobierz)oświadczenie dla OS- (pobierz)profil kandydata na kierowcę (PKK)

ROZPOCZĘCIE KURSU
codziennie – jeżeli posiadasz Profil Kandydata na Kierowcę.
każdy poniedziałek godz. 18.00- jeżeli nie posiadasz PKK.

MATERIAŁY SZKOLENIOWE
Kodeks Drogowy (wersja papierowa lub elektroniczna)Pytania testowe egzaminacyjne PWPW (DVD chroniona prawnie PWPW)Poradnik motocyklisty (wersja papierowa)

PLAN KURSU
Zajęcia praktyczne (10 godz.) na placu manewrowym i ruchu drogowym. Zajęcia praktyczne powinny odbywać się w odpowiednim stroju (zobacz)
PLAN ZAJĘĆ TEORETYCNYCHNIE DOTYCZY

PLAC MANEWROWY
Plac manewrowy mieści się obok sali wykładowej przy al. Jana Pawła II 232. Plac manewrowy jest miejscem pierwszego spotkania z instruktorem nauki jazdy oraz realizacji zadań manewrów egzaminacyjnych. (zobacz)

JAZDY PO MIEŚCIE
Warto wydrukować sobie skrypt na temat skrzyżowań krakowskich i razem z instruktorem na jazdach wyrysować prawidłowy tor jazdy (ściągnij i wydrukuj)
EGZAMIN WEWNĘTRZNY TEORETYCZNYNIE DOTYCZY
EGZAMIN WEWNĘTRZNY PRAKTYCZNYPo zakończeniu wszystkich jazd praktycznych zdajesz egzamin wewnętrzny u swojego instruktora prowadzącego. Jeżeli masz taką wolę to egzamin może być przeprowadzony przez innego instruktora Szkoły kierowców Rolminex !!!(zobacz arkusz) Czas trwania egzaminu wynosi: (zobacz)
POJAZDY SZKOLENIOWE

Suzuki Gladius (zobacz)   (instrukcja) z systemem * ABS (zobacz)

*motocykle egzaminacyjne z systemem ABS wymuszają odmienną technikę zaliczenia manewrów na placu egzaminacyjnym!

CENA KURSU
                     Kurs praktyczny + egzamin wewnętrzny praktyczny: 1 300 PLN
ZAJĘCIA UZUPEŁNIAJĄCEdla kursantów Rolminex : 100 pln/godz.
dla kursantów z innych ośrodków: 150 pln/ godz.EGZAMIN PAŃSTWOWY
Egzamin państwowy praktyczny możesz zdać w dowolnym WORD w Polsce. Najbliższy ośrodek egzaminacyjny MORD Do zapisanie się na egzamin państwowy niezbędne: ukończone wszystkie jazdy praktyczne zaliczony pozytywnie egzamin wewnętrzny praktyczny zapłata całości kwoty za kurs jeżeli korzystałeś z rat 0%.opłata za egzamin w wysokości: (sprawdź)
ODBIÓR DOKUMENTU PRAWA JAZDYUpragniony dokument otrzymujesz we właściwym ze względu na miejsce zamieszkania (czytaj miejsce zameldowania) wydziale komunikacji. Sprawdź czy jest już gotowy.
TERMIN WAŻNOŚCI DOK. PRAWA JAZDY15 LAT ( nie dłużej jednak niż ważność orzeczenia lekarskiego)
GDZIE WAŻNE MOJE POLSKIE PRAWO JAZDY A2Unia Europejska 
MIĘDZYNARODOWE PRAWO JAZDYnie dotyczy(zobacz wzór)
JAKIM MOTOCYKLEM MAM PÓŻNIEJ JEŻDZIĆ ?Jest wiele sposobów na zakup motocykli dla kategorii A2- poczytaj artykuł na ten temat : (przejdź)

PUNKTY EGZAMINACYJNE W MAŁOPOLSCE – INFORMACJE