KURS NA PRAWO JAZDY KAT. B – JAK WYBRAĆ SZKOŁĘ JAZDY?

Posiadanie własnego samochodu to prawdopodobnie jedno z najczęściej spotykanych marzeń. Na szczęście w obecnych czasach bardzo łatwo je zrealizować! Zanim jednak zasiądziesz za kółkiem swojego pierwszego pojazdu, musisz pozytywnie zdać egzamin na prawo jazdy kat. B. Nie jest to jednak możliwe bez wcześniejszego przygotowania, które daje uczęszczanie na kurs w szkole jazdy. Czym kierować się w trakcie jej wyboru? 

Kurs na prawo jazdy kat. B – wymagania

Prawo jazdy kat. B w dalszym ciągu stanowi jeden z najbardziej pożądanych dokumentów. Nic więc dziwnego, że chęć rozpoczęcia szkolenia w tym zakresie bardzo wiele osób deklaruje jeszcze na długo przed osiągnięciem pełnoletności. W rzeczywistości jednak muszą one nieco ostudzić swój zapał. Na kurs prawa jazdy kategorii B mogą bowiem zapisać się osoby, które ukończyły 18. rok życia. Dopuszcza się jednak sytuację, kiedy to szkolenie rozpoczyna się na 3 miesiące przed przekroczeniem wymaganej granicy wieku. Wtedy jednak konieczne jest wyrażenie zgody przez opiekuna prawnego. 

Osoba rozpoczynająca kurs na prawo jazdy musi pamiętać o związanych z tym formalnościach. Przede wszystkim na jej barkach spoczywa konieczność wykonania niezbędnych, płatnych badań lekarskich, potwierdzających możliwość prowadzenia pojazdu. Dodatkowo kandydat na kierowcę jest zobligowany do wyrobienia numeru PKK, czyli Profilu Kandydata na Kierowcę. Dopiero po jego uzyskaniu, można zacząć rozglądać się za odpowiednią szkołą jazdy. 

Wybór szkoły jazdy. Na co warto zwrócić uwagę?

Zazwyczaj wybór szkoły jazdy jest dyktowany przede wszystkim przez lokalizację – nie jest niczym zaskakującym, iż najbardziej pożądany przez kursanta ośrodek szkolenia kierowców to ten, który znajduje się najbliżej miejsca zamieszkania. Dzięki temu wygodnie może on połączyć codzienne zobowiązania z uczęszczaniem na zajęcia. Jeżeli szukasz najlepszego kursu na prawo jazdy kat. B w Krakowie, koniecznie przejrzyj ofertę OSK Rolminex, który od lat z powodzeniem szkoli krakowskich kierowców! 

Drugim aspektem, na który warto zwrócić uwagę podczas wyboru kursu na prawo jazdy, jest jego cena. Szkoły jazdy nie mają odgórnie narzuconych kwot, stąd też rozbieżność między poszczególnymi ośrodkami, może być duża. W 2021 roku średni koszt kursu na prawo jazdy kat. B w Krakowie wynosi od 1600 do 2500 zł. Ostateczny koszt zależy jednak od bardzo wielu czynników. Zanim więc zdecydujesz się na wykupienie konkretnego szkolenia, warto przyjrzeć się, co w jego ramach może zaoferować dana szkoła jazdy. Niekiedy bowiem, pomimo wyższej ceny, kurs zawiera różnorodne benefity, w postaci dodatkowych materiałów szkoleniowych czy godzin jazdy. 

Dostosuj ofertę szkoły jazdy do własnych potrzeb! 

Chcesz zapisać się na kurs prawa jazdy kat. B, jednak obawiasz się, że będzie on kolidował z codziennymi obowiązkami? Nic bardziej mylnego! Obecnie ofertę szkoły jazdy możesz dostosować bezpośrednio do własnych potrzeb i preferencji. Wieczorne zajęcia teoretyczne w OSK Rolminex w Krakowie pozwolą Ci rozplanować dzień tak, aby znaleźć czas na pracę, naukę i przyjemności! Ponadto możesz zdecydować się także na odbycie tej części kursu w formie wygodnego e-learningu. Niezależnie od wyboru, Rolminex zawsze doskonale przygotuje Cię do egzaminu na prawo jazdy