PRAWO JAZDY NA MOTOCYKL KAT. A

rolminex moto

 Rolminex to krakowska szkoła motocyklowa, która oferuje kursy na prawo jazdy kat. A na motocykl. Szkolenia prowadzone są przez doświadczonych instruktorów, którzy przygotowują kursantów do egzaminu państwowego. Nie ma znaczenia, czy jesteś początkującym motocyklistą, czy posiadasz już doświadczenie – nasze profesjonalne szkolenie jazdy na motocyklu pozwoli na nauczenie się wszystkich sztuczek i technik prowadzenia motocykla oraz poznanie zasad bezpieczeństwa na drodze.

W cenie kursu zapewnione są wszystkie niezbędne elementy bezpieczeństwo jak np. kask i kamizelka odblaskowa. Warto zdecydować się na naukę w Rolminexie, ponieważ szkoła ta oferuje najwyższej jakości kursy jazdy na motocyklu w Krakowie. 

(terminy, cena kursu, uprawnienia, wymagane dokumenty, testy, egzaminy)

 UPRAWNIENIA KATEGORII AMotocykl – każdy rodzaj.
Motorower (do 50 cm³, do 4 kW mocy, V max 45km/h).
Czterokołowiec lekki (masa własna do 350 kg oraz V max. 45km/h).
Na terytorium Polski: pojazdami wymienionymi wyżej, łącznie z odpowiednią przyczepą.
INNE UPRAWNIENIA DLA POJAZDÓW KATEGORII ABrak
WYMAGANIA DO ZAPISANIA SIĘ NA KURS KAT. A– ukończone 24 lata (można rozpocząć 3 m-ce wcześniej),
– ukończone 20 lat (jeżeli posiadasz prawo jazdy kat. A2 od co najmniej 2 lat),
– zdjęcie (szt. 1),
– pozytywne orzeczenie lekarskie,
– oświadczenie dla OSK – (pobierz),
– kserokopia prawa jazdy (jeżeli posiadasz),
– profil kandydata na kierowcę (PKK).
ROZPOCZĘCIE KURSUCodziennie: jeżeli posiadasz Profil Kandydata na Kierowcę.
Każdy poniedziałek godz. 18.00: jeżeli nie posiadasz PKK.
MATERIAŁY SZKOLENIOWE– Kodeks drogowy (elektroniczna),
– pytania testowe egzaminacyjne PWPW
PLAN KURSUZajęcia teoretyczne w sali dydaktycznej lub e-learning (8 dni/30 godz.).
Zajęcia praktyczne (20 godz.) na placu manewrowym i ruchu drogowym (zajęcia praktyczne powinny odbywać się w odpowiednim stroju – zobacz).
ZAJĘCIA TEORETYCZNE DISTANCE LEARNING lub WYKŁADY 8 dni lub wykłady 3dni weekend

PLAC MANEWROWY
Plac manewrowy mieści się obok zajezdni MPK w Nowej Hucie. Plac manewrowy jest miejscem pierwszego spotkania z instruktorem nauki jazdy oraz realizacji zadań manewrów egzaminacyjnych. (zobacz)
EGZAMIN WEWNĘTRZNY TEORETYCZNYPo zakończeniu zajęć teoretycznych oraz zajęć praktycznych kursant zdaje egzamin wewnętrzny na bazie pytań egzaminacyjnych, jak w Wojewódzkim Ośrodku EgzaminacyjnymEgzamin wewnętrzny ważny jest bezterminowo. Część teoretyczna nie dotyczy osób, które posiadają już prawo jazdy kat. A1 (albo mają zdany egzamin na tę kategorię).
EGZAMIN WEWNĘTRZNY PRAKTYCZNYPo zakończeniu wszystkich jazd praktycznych oraz zdaniu egzaminu wewnętrznego teoretycznego kursant zdaje egzamin wewnętrzny praktyczny u swojego instruktora prowadzącego. Egzamin może być przeprowadzony przez innego instruktora OSK Rolminex! (zobacz arkusz)
Czas trwania egzaminu wynosi: (zobacz)
POJAZDY SZKOLENIOWE Yamaha Mt-07
CENA KURSU Kurs teoretyczny E-LEARNING + pierwsza pomoc przedmedyczna + kurs praktyczny + egzamin wewnętrzny teoretyczny + egzamin wewnętrzny praktyczny:  2800 PLN
ZAJĘCIA UZUPEŁNIAJĄCE– dla kursantów OSK Rolminex Kraków: tel.
EGZAMIN PAŃSTWOWYDo egzaminu państwowego teoretycznego i praktycznego można przystąpić w dowolnym WORD w Polsce (najbliższy ośrodek egzaminacyjny: MORD ). Aby zapisać się na egzamin państwowy niezbędne są: 
– ukończony kurs teoretyczny, 
– ukończone wszystkie jazdy praktyczne, 
– pozytywnie zaliczony egzamin wewnętrzny teoretyczny, 
– pozytywnie zaliczony egzamin wewnętrzny praktyczny, 
– opłata całości kwoty za kurs (jeżeli korzystałeś z rat 0% opłata za egzamin w wysokości:  (sprawdź)).
ODBIÓR DOKUMENTU PRAWA JAZDYDokument prawa jazdy otrzymujesz w wydziale komunikacji właściwym miejscu zamieszkania (czytaj: miejsce zameldowania). Sprawdź, czy jest już gotowy!
TERMIN WAŻNOŚCI DOKUMENTU PRAWA JAZDY15 lat (jednak nie dłużej, niż ważność orzeczenia lekarskiego).
GDZIE JEST WAŻNE POLSKIE PRAWO KAT. JAZDY AUnia Europejska. Państwa EFTA (Islandia, Norwegia, Szwajcaria, Liechtenstien) USA ( zależnie od stanu: 6-12 miesięcy)
MIĘDZYNARODOWE PRAWO JAZDYMiędzynarodowe prawo jazdy otrzymujesz na wniosek (za opłatą 35 zł) w dowolnym wydziale komunikacji na terenie Polski. Potrzebne zdjęcie (zapraszamy do nas!) (zobacz procedurę UMK) obowiązuje na innych kontynentach – USA oraz Ukraina, Rosja..(zobacz wzór)

Jesteśmy szkołą jazdy na motocyklu kurs A z wieloletnim doświadczeniem z Krakowa

Jesteśmy szkołą jazdy na motocyklu w Krakowie, która może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem. Naszym celem jest nie tylko nauczenie kursantów jazdy na motocyklu, ale także zapewnienie bezpiecznych i odpowiedzialnych zachowań na drodze. Dlatego naszych instruktorów dobieramy w sposób staranny, dbając o ich kwalifikacje i doświadczenie. Przykładamy wielką wagę do różnorodności programu kursu, od nauki obsługi motocykla, poprzez techniki jazdy, aż po teoretyczne zagadnienia.

Zależy nam na tym, aby nasi kursanci byli naprawdę przygotowani do egzaminu oraz codziennej jazdy na dwóch kołach. Zapewniamy wygodne i bezpieczne motocykle oraz elastyczny grafik zajęć. Wierzymy, że nasza pasja do jazdy na motocyklu i zdobyte doświadczenie to gwarancja profesjonalnej nauki oraz niezapomnianych wrażeń. Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami i zapisania się na szkolenie! 

PUNKTY EGZAMINACYJNE W MAŁOPOLSCE -INFORMACJE

Prawo jazdy na motocykl kategoria a – dlaczego warto?

Prawo jazdy na motocykl kategoria A to jedna z ciekawszych propozycji dla osób, które chcą poczuć niepowtarzalną wolność na dwóch kółkach. Na pewno warto o niej pomyśleć, ponieważ pozwala ona na legalne korzystanie z motocykli o mocy powyżej 125 cm3. Jako posiadacz takiego prawa jazdy będziemy też mogli stosować różnego rodzaju akcesoria i dodatki w motocyklach.

Nie bez znaczenia jest także fakt, że zdobycie kategorii A wpływa bardzo pozytywnie na nasze bezpieczeństwo na drodze, ponieważ wymaga to zrobienia specjalistycznego kursu, w trakcie którego nauczymy się wielu przydatnych umiejętności. Warto również wiedzieć, że posiadanie prawa jazdy kategorii A daje nam wiele możliwości, na przykład samodzielne organizowanie wakacyjnych wycieczek na motocyklu. Dzięki jeździe na motocyklu możemy poczuć niezapomniane emocje i unikalną przygodę. 

Prawo jazdy kat a Kraków – najczęściej zadawane pytania

Jak zdobyć prawo jazdy na motor w Krakowie?

Aby zdobyć prawo jazdy na motor w Krakowie, należy zapisać się na kurs do szkoły Rolminex. W czasie kursu, uczestnicy zostaną przeszkoleni teoretycznie i praktycznie z zasad ruchu drogowego oraz obsługi motocykla. Po uzyskaniu odpowiednich umiejętności i wiedzy, należy zdać egzamin w wyznaczonym przez Urząd Miasta Krakowa terminie. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku egzaminu, otrzymuje się dokument uprawniający do kierowania motocyklem. 

Dlaczego warto zapisać się na kurs w Szkole Jazdy Rolminex?

Warto zapisać się na kurs w Szkole Jazdy Rolminex, ponieważ zapewnia ona wysoką jakość szkolenia oraz doświadczonych instruktorów. Istnieje możliwość korzystania z nowoczesnego sprzętu oraz elastycznego grafiku zajęć dostosowanego do potrzeb kursanta. Otrzymuje się kompleksowe przygotowanie do egzaminu na prawo jazdy oraz dodatkowe szkolenia, np. z jazdy w trudnych warunkach. 

Jak sprawdzić, czy prawo jazdy A na motocykl jest gotowe do odbioru?

Aby sprawdzić, czy prawo jazdy A na motocykl jest gotowe do odbioru, warto skontaktować się z urzędem w celu uzyskania informacji. Można też sprawdzić to online, logując się na konto w Wydziale Komunikacji. Warto pamiętać, że czas oczekiwania na wydanie prawo jazdy może się różnić w zależności od urzędu i ilości składanych wniosków.