Rolminex – z nami zdobędziesz prawo jazdy kat A1 na motocykl w Krakowie

rolminex moto kurs

Rolminex to ośrodek szkoleniowy, który oferuje kursy przygotowujące do egzaminu na prawo jazdy na motocykl kat. A1 w Krakowie. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do skorzystania z naszej oferty, która składa się z zajęć teoretycznych i praktycznych prowadzonych przez wykwalifikowanych instruktorów. W trakcie kursu uczniowie zdobędą nie tylko wiedzę potrzebną do zdanego egzaminu, ale też doskonalą swoje umiejętności praktyczne, zapewniając sobie bezpieczeństwo na drodze.

Dzięki naszemu doświadczeniu i indywidualnemu podejściu do każdego kursanta, nasze praktyki mają wysoką skuteczność, co potwierdzają wyniki zdawalności. Na zakończenie kursu udzielamy niezbędnych wskazówek przed egzaminem, co zwiększa szansę na jego zdanie. Przyjazna atmosfera w naszym ośrodku to kolejny atut, który doceniają nasi kursanci. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty i zdobycia upragnionego prawa jazdy na motocykl kat A1

(terminy, cena kursu, uprawnienia, wymagane dokumenty, testy, egzaminy)

 UPRAWNIENIA KATEGORII A1 Motocykl o pojemności skokowej silnika nieprzekraczającej 125 cm3, mocy nieprzekraczającej 11 kW i stosunku mocy do masy własnej nieprzekraczającej 0,1 kW/kg.
Motocykl trójkołowy o mocy nie przekraczającej 15 KW.
Motorower (do 50 cm³, do 4 kW mocy, do 45km/h).
Czterokołowiec lekki (masa własna do 350 kg oraz V max. 45km/h).
Na terytorium Polski: pojazdami wymienionymi wyżej łącznie z odpowiednią przyczepą.
INNE UPRAWNIENIA DLA POJAZDÓW KATEGORII A1– prawo jazdy A2 (minimalny wiek 18 lat),
– prawo jazdy A (minimalny wiek 24 lata).
WYMAGANIA DO ZAPISANIA NA KURS KAT. A1– ukończone 16 lat (można rozpocząć 3 m-ce wcześniej), 
– zdjęcie (1 szt.),
– pozytywne orzeczenie lekarskie, 
– pisemna zgoda rodziców (dla niepełnoletnich –  pobierz),
– oświadczenie dla OSK Rolminex (pobierz),
– profil kandydata na kierowcę (PKK).
ROZPOCZĘCIE KURSUCodziennie: jeżeli posiadasz Profil Kandydata na Kierowcę.
Każdy poniedziałek godz. 18.00: jeżeli nie posiadasz PKK.
MATERIAŁY SZKOLENIOWE– Kodeks drogowy (wersja elektroniczna),
– pytania testowe egzaminacyjne PWPW,
PLAN KURSUZajęcia teoretyczne w sali dydaktycznej lub e-learning (5 dni/30 godz.).
Zajęcia praktyczne (10 godz.) na placu manewrowym i ruchu drogowym (zajęcia praktyczne powinny odbywać się w odpowiednim stroju – zobacz).
ZAJĘCIA TEORETYCZNEDISTANCE LEARNING
PLAC MANEWROWYPlac manewrowy mieści się obok zajezdni MPK w Nowej Hucie.. Plac manewrowy jest miejscem pierwszego spotkania z instruktorem nauki jazdy oraz realizacji egzaminacyjnych.
JAZDA PO MIEŚCIEWarto wydrukować sobie skrypt i razem z instruktorem na jazdach wyrysować prawidłowe pokonanie niektórych skrzyżowań, specyficznych dla Krakowa. (ściągnij i wydrukuj)
EGZAMIN WEWNĘTRZNY TEORETYCZNYPo zakończeniu zajęć teoretycznych oraz zajęć praktycznych kursant zdaje egzamin wewnętrzny na bazie pytań egzaminacyjnych, jak w Wojewódzkim Ośrodku Egzaminacyjnym. Egzamin wewnętrzny ważny jest bezterminowo.
EGZAMIN WEWNĘTRZNY PRAKTYCZNYPo zakończeniu wszystkich jazd praktycznych oraz zdaniu egzaminu wewnętrznego teoretycznego kursant zdaje egzamin wewnętrzny praktyczny u swojego instruktora prowadzącego. Egzamin może być przeprowadzony przez innego instruktora OSK Rolminex! (zobacz arkusz).
Czas trwania egzaminu wynosi: (zobacz)
POJAZDY SZKOLENIOWE
Yamaha YBR 125 Custom
CENA KURSUKurs teoretyczny E-LEARNING + pierwsza pomoc przedmedyczna + kurs praktyczny + egzamin wewnętrzny teoretyczny + egzamin wewnętrzny praktyczny:   2500 PLN
ZAJĘCIA UZUPEŁNIAJĄCE– dla kursantów OSK Rolminex Kraków: tel.
– dla kursantów z innych ośrodków: 150 zł/godz.
EGZAMIN PAŃSTWOWYDo egzaminu państwowego teoretycznego i praktycznego można przystąpić w dowolnym WORD w Polsce (najbliższy ośrodek egzaminacyjny: MORD). Aby zapisać się na egzamin państwowy niezbędne są: 
– ukończony kurs teoretyczny, 
– ukończone wszystkie jazdy praktyczne, 
– pozytywnie zaliczony egzamin wewnętrzny teoretyczny, 
– pozytywnie zaliczony egzamin wewnętrzny praktyczny, 
– opłata całości kwoty za kurs (jeżeli korzystałeś z rat 0% opłata za egzamin.
ODBIÓR DOKUMENTU PRAWA JAZDYDokument prawa jazdy otrzymujesz w wydziale komunikacji właściwym miejscu zamieszkania (czytaj: miejsce zameldowania). Sprawdź, czy jest już gotowy!
TERMIN WAŻNOŚCI DOKUMENTU PRAWA JAZDY15 lat ( nie dłużej jednak niż ważność orzeczenia lekarskiego)
GDZIE JEST WAŻNE POLSKIE PRAWO JAZDY KAT. A1Unia Europejska
MIĘDZYNARODOWE PRAWO JAZDYNie dotyczy(zobacz wzór)

Jesteśmy szkołą nauki jazdy z wieloletnim doświadczeniem z Krakowa

Jesteśmy szkołą nauki jazdy z wieloletnim doświadczeniem z Krakowa, która świadczy usługi szkoleniowe związane z prawem jazdy kat. A1 na motocykl. Wszystkich, którzy chcą zdobyć uprawnienia do kierowania jednośladem o pojemności 125cc, serdecznie zapraszamy do naszej szkoły. Nasi instruktorzy to wysoko wykwalifikowani specjaliści, którzy nie tylko pomogą Ci w nauce technik jazdy oraz zdaniu egzaminu państwowego, ale także nauczą Cię, jak bezpiecznie poruszać się po drogach.

Wiedza i doświadczenie zdobyte przez nas na przestrzeni lat, gwarantują skuteczne i efektywne nauczanie. W naszej szkole, oprócz wysokiej jakości szkolenia, możesz liczyć również na elastyczne podejście do każdego kursanta oraz korzystne ceny. 

PUNKTY EGZAMINACYJNE W MAŁOPOLSCE – INFORMACJE

Prawo jazdy na motocykl kurs a1 – dlaczego warto?

Prawo jazdy kategorii A1 to uprawnienia do prowadzenia motocykli o pojemności silnika do 125 cm3. Kurs na takie prawo jazdy to dla wielu ludzi doskonały sposób na zdobycie nowych umiejętności oraz na zwiększenie mobilności. Posiadanie prawa jazdy A1 pozwala na przemieszczanie się w sposób szybszy, tańszy i bardziej komfortowy niż przy użyciu np. transportu publicznego.

Poza tym, motocykle dostarczają także dużo więcej emocji i adrenaliny niż samochody czy autobusy. Warto również pamiętać, że podczas kursu na motocykl A1, uczestnicy zdobywają nie tylko podstawową wiedzę z zakresu motoryzacji, ale również rozwijają swoją koncentrację i refleks, co w przyszłości pozwoli im na bezpieczniejsze poruszanie się po drodze. Jest to bez wątpienia dobry wybór zarówno dla pasjonatów motocykli, jak i dla osób szukających praktycznych rozwiązań na co dzień. 

Prawo jazdy kat a1 motocykl Kraków – najczęściej zadawane pytania

 Prawo jazdy kat a1 na motocykl jest jednym z najpopularniejszych typów prawa jazdy, a tym samym w Krakowie towarzyszy mu wiele pytań i wątpliwości. Według obowiązujących przepisów, na prawo jazdy kat a1 na motocykl można ubiegać się od wieku 16 lat. Oczywiście, warunkiem uzyskania prawa jazdy jest zdanie odpowiedniego egzaminu teoretycznego.

W przepisach określono także ograniczenia co do pojemności silnika motocykla, którymi można poruszać się na tym typie prawa jazdy. Zezwolenie na prowadzenie motocykla do 125 ccm pojemności jest jednym z warunków dla uzyskania uprawnienia a1. Warto wiedzieć, że oprócz wymienionej pojemności, Prawo jazdy kat a1 na motocykl pozwala prowadzić motocykle o mocy nie przekraczającej 11 kW (ok. 15 KM), a stosowne obostrzenia odnoszą się też do umiejscowienia siedzenia na motocyklu.