PRAWO JAZDY MOTOROWEROWE AM

Rolminex to szkoła jazdy, która oferuje prawo jazdy kategorii AM w Krakowie. Dzięki temu kursanci mogą zdobyć uprawnienia do prowadzenia motocykli o pojemności do 50 cm3 oraz czterokołowców o masie do 350 kg. Kursy prowadzone są przez wysoko wykwalifikowaną kadrę instruktorów, którzy posiadają bogate doświadczenie w prowadzeniu pojazdów dwukołowych.

rolminex moto kurs

W ramach szkolenia uczestnicy poznają teorię jazdy, zasady ruchu drogowego oraz praktykę na placu manewrowym oraz w ruchu miejskim. Dodatkowo kursanci mogą skorzystać z atrakcyjnych ofert, takich jak kurs na prawo jazdy kategorii A1 czy też na prawo jazdy kategorii B. Rolminex wychodzi naprzeciw wymaganiom nawet najbardziej wymagających klientów i zapewnia profesjonalne podejście oraz wysoką jakość usług. 

(terminy, cena kursu, uprawnienia, wymagane dokumenty, testy, egzaminy)

UPRAWNIENIA KATEGORII AMMotorower, moped – pojazd dwu-, lub trójkołowy, zaopatrzony w silnik spalinowy o pojemności skokowej nieprzekraczającej 50 cm³ lub w silnik elektryczny o mocy nie większej niż 4 kW, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h; 
Czterokołowiec lekki – pojazd, którego masa własna nie przekracza 350 kg i konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h. 
Na terytorium Polski: pojazdami wymienionymi wyżej, łącznie z odpowiednią przyczepą.


INNE UPRAWNIENIA DLA POJAZDÓW KATEGORII AM
W zależności od minimalnego wieku:
14 lat – prawo jazdy kat. AM, albo karta motorowerowa,
16 lat – prawo jazdy kat. A1, B1, 
18 lat – prawo jazdy kat. A2, 
Osoby które ukończyły 18 lat przed 19.01.2013 r. nie potrzebują żadnych dokumentów.

WYMAGANIA DO ZAPISANIA NA KURS KAT. AM
– ukończone 14 lat (można rozpocząć 3 m-ce wcześniej),
– zdjęcie (1 szt.),
– pozytywne orzeczenie lekarskie,
– pisemna zgoda rodziców (poniżej 18 lat) (pobierz),
– oświadczenie dla OSK Rolminex (pobierz),
– profil kandydata na kierowcę (PKK).
ROZPOCZĘCIE KURSUcodziennie – jeżeli posiadasz Profil Kandydata na Kierowcę.
każdy poniedziałek godz. 18.00- jeżeli nie posiadasz PKK.
MATERIAŁY SZKOLENIOWE– Kodeks drogowy (lektroniczna),
– pytania testowe egzaminacyjne PWPW (DVD chroniona prawnie PWPW)
– poradnik motocyklisty (wersja papierowa).
PLAN KURSUZajęcia teoretyczne w sali dydaktycznej lub e-learning (5 dni/30 godz.).
Zajęcia praktyczne (10 godz.) na placu manewrowym i ruchu drogowym (zajęcia praktyczne powinny odbywać się w odpowiednim stroju – zobacz).
ZAJĘCIA TEORETYCZNE   WYKŁADY  8 DNI  lub Distans-Learning
PLAC MANEWROWYPlac manewrowy mieści się przy zajezdni MPK w Nowej Hucie.. Plac manewrowy jest miejscem pierwszego spotkania z instruktorem nauki jazdy oraz realizacji zadań manewrów egzaminacyjnych. (zobacz)
 JAZDA PO MIEŚCIEWarto wydrukować sobie skrypt i razem z instruktorem na jazdach wyrysować prawidłowe pokonanie niektórych skrzyżowań, specyficznych dla Krakowa. (ściągnij i wydrukuj)
EGZAMIN WEWNĘTRZNY TEORETYCZNYPo zakończeniu zajęć teoretycznych oraz zajęć praktycznych zdajesz egzamin wewnętrzny na bazie pytań egzaminacyjnych jak w Wojewódzkim Ośrodku Egzaminacyjnym. Egzamin wewnętrzny ważny jest bezterminowo.
EGZAMIN WEWNĘTRZNY PRAKTYCZNYPo zakończeniu wszystkich jazd praktycznych oraz zdaniu egzaminu wewnętrznego teoretycznego kursant zdaje egzamin wewnętrzny praktyczny u swojego instruktora prowadzącego. Egzamin może być przeprowadzony przez innego instruktora OSK Rolminex! (zobacz arkusz).
Czas trwania egzaminu wynosi: (zobacz)
POJAZDY SZKOLENIOWE Romet ZXT 50
CENA KURSU Kurs teoretyczny E-LEARNING + pierwsza pomoc przedmedyczna + kurs praktyczny (10 godzin) + egzamin wewnętrzny teoretyczny + egzamin wewnętrzny praktyczny
2100 PLN
ZAJĘCIA UZUPEŁNIAJĄCE– dla kursantów OSK Rolminex Kraków: tel.
– dla kursantów z innych ośrodków: 150zł/godz.
EGZAMIN PAŃSTWOWYDo egzaminu państwowego teoretycznego i praktycznego można przystąpić w dowolnym WORD w Polsce (najbliższy ośrodek egzaminacyjny: MORD). Aby zapisać się na egzamin państwowy niezbędne są: 
– ukończony kurs teoretyczny, 
– ukończone wszystkie jazdy praktyczne, 
– pozytywnie zaliczony egzamin wewnętrzny teoretyczny, 
– pozytywnie zaliczony egzamin wewnętrzny praktyczny, 
– opłata całości kwoty za kurs (jeżeli korzystałeś z rat 0% opłata za egzamin w wysokości: (sprawdź)).
ODBIÓR DOKUMENTU PRAWA JAZDYDokument prawa jazdy otrzymujesz w wydziale komunikacji właściwym miejscu zamieszkania (czytaj: miejsce zameldowania). Sprawdź, czy jest już gotowy!
TERMIN WAŻNOŚCI DOKUMENTU PRAWA JAZDY15 lat ( nie dłużej jednak niż ważność orzeczenia lekarskiego)
GDZIE JEST WAŻNE POLSKIE PRAWO JAZDY KAT. AMUnia Europejska 
MIĘDZYNARODOWE PRAWO JAZDYNie dotyczy(zobacz wzór)

Prawo jazdy na motorower w Rolminex – dlaczego warto? 

Prawo jazdy na motorower w Rolminex to świetna decyzja dla każdego, kto chce cieszyć się wolnością poruszania się po mieście. Szkoła oferuje miłą atmosferę, a doświadczony instruktor przekaże wszystkie potrzebne umiejętności. Kurs jest przeprowadzany zgodnie z wytycznymi.. Posiadanie prawa jazdy na motorower to nie tylko wygoda, ale także bezpieczeństwo.

Uzyskanie uprawnień umożliwi nam również szybsze przemieszczanie się z punktu A do punktu B, szczególnie w przypadku dużego miasta gdzie korki są codziennością. W dzisiejszych czasach korzystanie z własnego jednośladu staje się zwłaszcza atrakcyjne – sprawia, że poruszanie się po mieście jest łatwiejsze i bezpieczniejsze. Prawo jazdy na motorower to świetna inwestycja w siebie – zwiększy Twoje możliwości mobilizacyjne i zaoferuje nowe możliwości. 

PUNKTY EGZAMINACYJNE W MAŁOPOLSCE – INFORMACJE

Jak rozpocząć kurs AM na motocykl w Krakowie? 

Aby rozpocząć kurs na motorower kategorii AM w Krakowie, należy odwiedzić Rolminex, szkołę nauki jazdy. Pierwszym krokiem jest zapisanie się na kurs oraz dostarczenie wymaganych dokumentów. Następnie, rozpoczyna się teoria, która toczy się na sali szkoleniowej lub w formie e-learningu. 

Po opanowaniu podstaw teoretycznych, następują jazdy praktyczne, które składają się z jazd indywidualnych w ruchu miejskim oraz poza nim. Instruktorzy szkoleniowi pomagają w opanowaniu umiejętności, takich jak prowadzenie motocykla, hamowanie, a także rozwiązanie różnych sytuacji na drodze. 

Prawo jazdy na motorower – co warto wiedzieć?

Prawo jazdy na motorower jest wymagane dla osób, które chcą legalnie poruszać się tym środkiem transportu na drogach publicznych. Aby zdobyć taki dokument, należy ukończyć kurs teoretyczny oraz praktyczny. Kurs przygotowuje do egzaminu państwowego, który składa się z części teoretycznej, w której zdający odpowiadają na pytania dotyczące przepisów drogowych oraz części praktycznej, w trakcie której pokonują trasę, na której będą musieli wykazać się umiejętnościami technicznymi oraz bezpieczeństwem jazdy.

Warto pamiętać również, że prawa jazdy na motorower uprawniają do poruszania się jedynie pojazdami dwukołowymi, których prędkość maksymalna nie przekracza 45 km/h. Inna ważna kwestia to obowiązek noszenia kasku ochronnego, który ma za zadanie ochronić głowę przed poważnymi obrażeniami podczas ewentualnej kolizji. Oprócz tego, kierowcy motorowerów mają takie same obowiązki i prawa na drodze jak inni użytkownicy.