MINIMALNY CZAS TRWANIA CZĘŚCI PRAKTYCZNEJ EGZAMINU W RUCHU DROGOWYM.

AM, A1, A2, A, B+E, T25min.
B1, B40min.
C1, C1+E, C, C+E, D1, D1+E, D, D+E45min
znak rondo

W przypadku egzaminu przeprowadzanego w zakresie prawa jazdy kategorii B1 lub B, egzaminator może zakończyć egzamin po upływie 25 minut, jeżeli zostały wykonane wszystkie wymagane zadania egzaminacyjne, a wynik egzaminu jest pozytywny.

znak rondo

W tabeli rozporządzenie podaje czas minimalny. Pamiętaj, że tak naprawdę jeżeli jeździsz po mieście więcej niż czas wskazany powyżej to są tylko trzy możliwości dlaczego:

  • – egzaminator nie zrealizował całego programu egzaminu bo np. korki (sprawdź)
  • – bo wynik egzaminu nie jest przesądzony, być może egzaminator się waha,
  • – popełniałeś błędy w zadaniach egzaminacyjnych i zadania egzaminacyjne musiałeś wykonywać powtórnie.

Bez względu jednak na to ile trwa egzamin, Ty skup się na jeździe! Jedź jak najlepiej potrafisz, pokaż się od jak najlepszej strony. Nie wchodź z egzaminatorem w polemikę. Jeśli informuje Cię, że popełniłeś jakiś błąd, to nie traktuj tego jak zaczepki, złośliwości czy próby zdyskredytowania. Obowiązkiem egzaminatora jest poinformowanie zdającego o popełnionym błędzie lub nieprawidłowo wykonanym zadaniu egzaminacyjnym. Jeśli słyszysz, że jakiś element został wykonany nieprawidłowo to wyciągnij wnioski, skoncentruj się i zmobilizuj.

Jeśli natomiast nie powiedział, że coś zrobiłeś źle to nawet jeśli czujesz, że nie poszło to tak jak powinno i niejednokrotnie na kursie robiłeś coś lepiej, to znaczy że ten element został zaliczony.

Dla kategorii wyższych rada: podczas egzaminu nie jedź jak z „nadmiarem testosteronu” bo i tak egzamin będzie trwał czas przewidziany w rozporządzeniu, jeżeli będziesz jechał zbyt dynamicznie to egzaminator będzie wymyślał nowe trasy tak aby wypełnić pozostały czas, a wtedy wszystko może się zdarzyć….