PRAWO JAZDY MOTOCYKLOWE kategoria A2

Szkoła motocyklowa Rolminex to miejsce, w którym każdy zainteresowany może zdobyć prawo jazdy na motocykl kategorii A2. Nasza szkoła znajduje się w pięknej i urokliwej okolicy Krakowa, co pozwala na atrakcyjne warunki szkolenia i jazdy po okolicy. Szkolenie odbywa się pod okiem doświadczonych i wykwalifikowanych instruktorów, którzy przygotowują swoich kursantów nie tylko do zdania egzaminu, ale przede wszystkim do bezpiecznej i odpowiedzialnej jazdy.

rolminex moto

Oprócz tego nasza szkoła oferuje doskonałe warunki techniczne, własną flotę motocykli oraz przyjazną atmosferę dla początkujących i zaawansowanych motocyklistów. Dzięki szkole motocyklowej Rolminex można zdobyć wiedzę teoretyczną oraz praktyczną, żeby móc cieszyć się bezpieczną i pełną przygód jazdą na motocyklu po okolicznych trasach. 

(terminy, cena kursu, uprawnienia, wymagane dokumenty, testy, egzaminy)

  UPRAWNIENIA KATEGORII A2 Motocykl o mocy nieprzekraczającej 35 kW i stosunku mocy do masy własnej nieprzekraczającym 0,2kW/kg, przy czym nie może on powstać w wyniku wprowadzenia zmian w motocykla o mocy przekraczającej dwukrotność mocy tego motocykla.
Motocykl trójkołowy o mocy nieprzekraczającej 15 kW. 
Motorower (do 50cm³, do 4 kW mocy, do 45km/h).
Czterokołowiec lekki (masa własna do 350 kg oraz V max. 45km/h).
Na terytorium Polski: pojazdami wymienionymi wyżej, łącznie z odpowiednią przyczepą.
INNE UPRAWNIENIA DLA POJAZDÓW KATEGORII A2prawo jazdy kat. A


WYMAGANIA DO ZAPISANIA NA KURSKAT. A2
– ukończone 18 lat (można rozpocząć 3 m-ce wcześniej), 
– zdjęcie (1 szt.),
– pozytywne orzeczenie lekarskie, 
– pisemna zgoda rodziców (dla niepełnoletnich –  pobierz),
– oświadczenie dla OSK Rolminex (pobierz),
– profil kandydata na kierowcę (PKK).

ROZPOCZĘCIE KURSU
Codziennie: jeżeli posiadasz Profil Kandydata na Kierowcę.
Każdy poniedziałek o godz. 18.00: jeżeli nie posiadasz PKK.

MATERIAŁY SZKOLENIOWE
– Kodeks drogowy (wersja elektroniczna),
– pytania testowe egzaminacyjne PWPW.

PLAN KURSU
Zajęcia teoretyczne w sali dydaktycznej lub e-learning (5 dni/30 godz.).
Zajęcia praktyczne (10 godz.) na placu manewrowym i ruchu drogowym (zajęcia praktyczne powinny odbywać się w odpowiednim stroju – zobacz).


ZAJĘCIA TEORETYCZNE
 DISTANCE LEARNING/ Wykłady 8 dni /wykłady 3 dni

PLAC MANEWROWY
Plac manewrowy mieści się obok zajezdni MPK w Nowej Hucie. Plac manewrowy jest miejscem pierwszego spotkania z instruktorem nauki jazdy oraz realizacji zadań manewrów egzaminacyjnych. (zobacz)

JAZDY PO MIEŚCIE
Warto wydrukować sobie skrypt i razem z instruktorem na jazdach wyrysować prawidłowe pokonanie niektórych skrzyżowań, specyficznych dla Krakowa. (ściągnij i wydrukuj)
EGZAMIN WEWNĘTRZNY TEORETYCZNYPo zakończeniu zajęć teoretycznych oraz zajęć praktycznych kursant zdaje egzamin wewnętrzny na bazie pytań egzaminacyjnych, jak w Wojewódzkim Ośrodku Egzaminacyjnym. Egzamin wewnętrzny ważny jest bezterminowo. Część teoretyczna nie dotyczy osób, które posiadają już prawo jazdy kat. A1 (albo mają zdany egzamin na tę kategorię).
EGZAMIN WEWNĘTRZNY PRAKTYCZNYPo zakończeniu wszystkich jazd praktycznych oraz zdaniu egzaminu wewnętrznego teoretycznego kursant zdaje egzamin wewnętrzny praktyczny u swojego instruktora prowadzącego. Egzamin może być przeprowadzony przez innego instruktora OSK Rolminex! (zobacz arkusz)
Czas trwania egzaminu wynosi: (zobacz)


POJAZDY SZKOLENIOWE

Yamaha Mt-07


CENA KURSU
Kurs teoretyczny E-LEARNING + pierwsza pomoc przedmedyczna + kurs praktyczny + egzamin wewnętrzny teoretyczny + egzamin wewnętrzny praktyczny:   2700 PLN
ZAJĘCIA UZUPEŁNIAJĄCE– dla kursantów OSK Rolminex Kraków: tel.
– dla kursantów z innych ośrodków: 150 zł/godz.EGZAMIN PAŃSTWOWY
Do egzaminu państwowego teoretycznego i praktycznego można przystąpić w dowolnym WORD w Polsce (najbliższy ośrodek egzaminacyjny: MORD). Aby zapisać się na egzamin państwowy niezbędne są: 
– ukończony kurs teoretyczny, 
– ukończone wszystkie jazdy praktyczne, 
– pozytywnie zaliczony egzamin wewnętrzny teoretyczny, 
– pozytywnie zaliczony egzamin wewnętrzny praktyczny, 
– opłata całości kwoty za kurs (jeżeli korzystałeś z rat 0% opłata za egzamin w wysokości: (sprawdź)).
ODBIÓR DOKUMENTU PRAWA JAZDYDokument prawa jazdy otrzymujesz w wydziale komunikacji właściwym miejscu zamieszkania (czytaj: miejsce zameldowania). Sprawdź, czy jest już gotowy!
TERMIN WAŻNOŚCI DOKUMENTU PRAWA JAZDY15 lat (jednak nie dłużej, niż ważność orzeczenia lekarskiego).
GDZIE JEST WAŻNE POLSKIE PRAWO JAZDY KAT. A2Unia Europejska.
MIĘDZYNARODOWE PRAWO JAZDYNie dotyczy(zobacz wzór)
JAKIM MOTOCYKLEM MAM PÓŹNIEJ JEŹDZIĆ?Zastanawiasz się, jaki motocykl dla kat. A2 kupić? Sprawdź nasz artykuł!

Kurs na prawo jazdy na motocykl kat A2 Kraków – nasza szkoła jest do Twojej dyspozycji

Jeśli szukasz szkoły jazdy motocyklowej w Krakowie, to warto zapoznać się z ofertą naszej szkoły. Oferujemy kurs na prawo jazdy kategorii A2, który jest przeznaczony dla osób powyżej 18. roku życia, posiadających uprawnienia na kategorię A1 od co najmniej 2 lat. Podczas szkolenia nasi doświadczeni instruktorzy przekażą Ci wiedzę z zakresu techniki jazdy, bezpieczeństwa na drodze oraz przepisów prawa drogowego.

Dostarczymy Ci nie tylko teoretyczną wiedzę, ale także praktyczną, umożliwiając przeprowadzenie jazdy szkoleniowej na profesjonalnie przygotowanym placu manewrowym oraz po mieście. W naszej szkole dysponujemy nowoczesnym sprzętem oraz zapewniamy pełne przygotowanie do egzaminu państwowego. Wiemy, że każdy kursant jest inny, dlatego staramy się dostosować tempo szkolenia do indywidualnych potrzeb każdego z nich. Nasza szkoła jazdy motocyklowej jest do Twojej dyspozycji, zapraszamy! 

PUNKTY EGZAMINACYJNE W MAŁOPOLSCE – INFORMACJE

Prawo jazdy na motocykl kategoria a2 – dlaczego warto?

Prawo jazdy na motocykl kategoria A2 to cenna umiejętność, którą warto zdobyć dla osób, które chcą poruszać się na dwóch kołach. Na podstawie tego prawa jazdy pozwala ono na prowadzenie motocykla o pojemności silnika do 35kW. Daje to większe możliwości i swobodę w przemieszczaniu się niż ma to miejsce w przypadku prawa jazdy kategorii B. 

Co więcej, uzyskanie prawa jazdy A2 pozwala na posiadanie licencji na motocykle większej mocy w przyszłości, co z pewnością ułatwia proces zdobywania kolejnych kategorii. Warto więc pomyśleć o zdaniu egzaminu na prawo jazdy kategorii A2, aby móc cieszyć się wolnością i przyjemnością z jazdy na motocyklu. 

Prawo jazdy kat a2 Kraków – najczęściej zadawane pytania

Prawo jazdy kat A2 w Krakowie to temat, który wzbudza wiele wątpliwości i pytań. Jest to kategoria uprawniająca do prowadzenia motocykli o pojemności do 35 kW i stosunku mocy do masy nie przekraczającym 0,2 kW/kg. Najczęściej zadawanymi pytaniami są: ile czasu trwa kurs na prawo jazdy kat A2, jakie są wymagania, aby uzyskać prawo jazdy, gdzie można zdawać egzamin, jakie są koszty związane z kursami oraz egzaminem, ile kosztuje wydanie dokumentu, jakie są ograniczenia po uzyskaniu prawa jazdy A2, jakie dokumenty są potrzebne do zapisania się na kurs oraz na egzamin, czy istnieje możliwość przerwania kursu, jakie są koszty powtórzenia egzaminu, jak wygląda egzamin teoretyczny oraz praktyczny.